Dlaczego WARTO... ?


    Natura która nas otacza oferuje nam darmowe, nieprzebrane zasoby z których z całą pewnością warto korzystać, gdyż daje to wymierne korzyści o czym przekonuje się coraz większa liczba naszych zadowolonych klientów. Do takich korzyści można niewątpliwie zaliczyć m.in. troskę o nasze środowisko naturalne, bardziej przekonywującym faktem jest jednak nasza kieszeń.
    Ponosząc koszty inwestycji związane z instalacją pompy ciepła lub studni głębinowej możemy być pewni, że owe koszty się zwrócą w niedługim czasie. Studnia głębinowa to jednorazowy wydatek, natura jednak nie wystawia nam rachunków – dzięki czemu oszczędzamy.
    Powody dla których nasi klienci decydują się na studnie głębinowe:
 • brak dostępu do sieci wodociągowej lub okresowe spadki ciśnienia w sieci
 • koszt doprowadzenia wody z wodociągu jest porównywalny do kosztu budowy własnej studni
 • darmowe zasoby wody nie ograniczają jej zużycia ( np. podlewanie ogródków działkowych)
 • znaczne oszczędności wynikające z zapotrzebowania na duże ilości wody (np. rolnictwo, sadownictwo)
 • dostęp do zasobów wody o stałej średniorocznej temperaturze (np. chłodzenie urządzeń w przemyśle)
 • własne ujęcie wód głębinowych gwarantuje wodę o parametrach lepszych od wody wodociągowej (np. przemysł spożywczy)
    Podobnie jest w przypadku pompy ciepła, po wykonaniu instalacji grzewczej opartej na tym urządzeniu pozostaje nam tylko cieszyć się z naturalnego, ekologicznego i ekonomicznego źródła ciepła. Ponosząc stosunkowo niskie koszty inwestycji zyskujemy:
 • przyjazne środowisku, nie emitujące CO2 źródło ciepła
 • najniższe z możliwych rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową (80% taniej niż w przypadku kotłowni na olej opałowy i 40% taniej niż w kotłowniach na eko-groszek), całoroczny koszt ogrzewania i przygotowania c.w.u budynku o powierzchni użytkowej 120m2 wynosi 1500-1800zł.
 • prostota konstrukcji pompy ciepła gwarantuje długą żywotność urządzenia, zaś klimat umiarkowany w którym jest instalowana – prawidłową regenerację dolnego źródła ciepła
 • pełna automatyka i praktyczne sterowanie pompą ciepła i jej podzespołami zapewniają komfort stałej temperatury wewnątrz budynku bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz
 • wygoda związana z tym, iż nie trzeba dostarczać paliwa np. węgla czy eko-groszku, nie trzeba też nic wywozić (brak produktów spalania) – wystarczy tylko energia elektryczna
 • oszczędność w nowo budowanych inwestycjach (brak komina spalinowego, brak pomieszczenia na składowanie opału) - możliwość instalacji kotłowni opartej na pompie ciepłą w pomieszczeniach użytkowych (zajmuje mało miejsca, hałas porównywalny do lodówki, estetyczny wygląd)
    Energia odnawialna, a raczej systemy i instalacje z niej korzystające to pasja InstEKO.pl, dlatego do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem. Naszej wysoko wykwalifikowanej kadrze przyświeca jeden cel – maksymalne oszczędności klienta przy możliwie niskich kosztach inwestycji.
    Zapraszamy do współpracy, a zarazem powiększenia grona naszych zadowolonych klientów.